Życzę Premier Beacie Szydło dobrych rządów i trafnych decyzji. Spokojnego sprawowania urzędu, siły, cierpliwości i zapału.

Rządów dobrych dla Polski, dla obywatelek i obywateli. Rządu sprawnego, uczciwego i rozsądnego. Życzę, by „dała radę” mimo wyzwań, trudności i okoliczności na które nie zawsze będzie miała wpływ. By udało się jej to o czym mówiła – budowanie wspólnoty, poprawianie bytu, sprawne rządzenie. By Polska miała silną pozycję w Unii Europejskiej i na świecie, by rozwijała się tak, byśmy byli z naszego kraju dumni. Życzę Pani Premier by łączyła a nie dzieliła, by podległe jej instytucje i urzędy funkcjonowały sprawnie, transparentnie i stabilnie.

Wielokrotnie nie zgadzałam się z polityką PiS, i nie raz zapewne się nie zgodzę. Bo inaczej patrzymy na wiele spraw, bo różni nas podejście do praw i wolności, polityki zagranicznej, pojmowaniu roli państwa i obywateli. Ale łączy nas myślenie o dobrze Polski, o rozwoju i postępie w naszym kraju. I dlatego właśnie dziś życzę powodzenia Pani Premier.

I jeszcze jedna sprawa, o której nie mogę nie napisać jako feministka i osoba promująca aktywność społeczną i polityczną kobiet. To, że po raz trzeci w Polsce mamy kobietę-premier, i że jedna z nich przekazuje władzę kolejnej, pokazuje, jak wiele w udziale kobiet w polityce zmieniło się na plus. I choć nadal wiele nas dzieli od pełnej równości kobiet i mężczyzn (choćby ciągle nierówność wynagrodzeń za tę samą pracę!) to dla wielu dziewczyn i kobiet to kolejny symbol że możemy osiągnąć tyle samo co mężczyźni. I życzę też dziś wszystkim kobietom 9nie tylko tym zasiadającym w rządzie „Całej pensji i połowy władzy”

Komentarze

komentarze