Gościnią Janiny Paradowskiej w programie „Poranek Radia TOK FM” była współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka. Głównym tematem rozmowy była nowa inicjatywa polityków młodego pokolenia lewicy.

Najważniejsze wypowiedzi:

​- Nie zakładamy niczego, co by było przeciwko komuś. Jesteśmy grupą osób, która spotkała się, by porozmawiać i działać w konkretnych celach.  Łączy nas generacyjność, myślimy o Polsce dla naszych dzieci. A także przekonanie, że przez te 4 lata rządów PiS-u będziemy, jako kraj, w regresie.

– Po wyborach koalicja Zjednoczonej Lewicy się rozwiązała, co nie oznacza, że zginęła chęć współpracy.

– Janusz Palikot życzył nam powodzenia, ponieważ wie, jak bardzo potrzebna jest inicjatywa niepartyjna, a obywatelsko-społeczna. 

– To, co nas łączy to myślenie w kategoriach postępu socjaldemokracji. Nauczyliśmy się, dzięki koalicji Zjednoczone Lewicy, patrzeć na wspólne cele.

– „500+” jako pomysł redystrybucji dóbr nie jest zły, ale ta pomoc nie trafi do wszystkich. Dlatego my nadal będziemy mówili jak widzimy wyrównywanie szans. Jeżeli chcemy osiągnąć skok demograficzny, zróbmy dożywianie w szkołach. 

– Trzeba się zastanowić, co jest fundamentem dobrobytu. Dla mnie nie ma nigdy dobrobytu, sprawiedliwości społecznej i solidarności bez demokracji. 

– W Polsce lewica jest bardzo mocno stygmatyzowana. Jest źle kojarzona przez czasy PRL-u i błędy w rządzeniu. 

– PiS pomimo deklaracji wspólnotowych znowu dzieli. I jeżeli uda się nam zbudować wspólnotę Polek i Polaków ponad różnymi podziałami, lewicowe myślenie ma szansę. 

Całość programu dostępna jest tutaj

Komentarze

komentarze