Gościnią programu „Sygnały dnia” w PR1 była Barbara Nowacka. Współprzewodnicząca Twojego Ruchu komentowała ostatnie wydarzenia polityczne.

Najważniejsze wypowiedzi:

– Wydaje mi się, że rozpoczęła się niespecjalnie dobra zmiana, czyli bardzo wyraźny podział Polek i Polaków, którzy czują się już tak podzieleni, że wychodzą manifestować swoje poglądy, swój podział i niezgodę. Z drugiej strony to bardzo dobrze, że ludzie czują się społeczeństwem obywatelskim i wychodzą manifestować. 

– To jest budujące, że w takich sprawach jak wolność Polki i Polacy wychodzą protestować. 

– Urząd Prezydenta RP jest urzędem ważnym i godnym, który powinien Polaków godzić. Miałam nadzieję, że Andrzej Duda będzie niezależny, a zaprzysięgając po nocy sędziów TK udowodnił, że niestety tak nie jest.

– Większość wyborców w Polsce nie wybrało PiS-u. Połowa Polaków nie poszła głosować. 

– Dzisiaj nie ma potrzeby zmiany Konstytucji RP, tylko jest potrzeba jej przestrzegania. 

– Żeby uspokoić sytuację z Trybunałem Konstytucyjnym, Prawo i Sprawiedliwość musi zrobić krok wstecz i nie powoływanie lub odwołać dwóch spośród pięciu wybranych przez nich sędziów.  Poprzedni Sejm miał prawo do wybrania trzech, a teraz powinno zostać wybranych dwóch sędziów i wtedy zapanowałby pewien porządek. 

– Słuchałam wczoraj Jarosława Kaczyńskiego – on nie dąży do odbudowy wspólnoty, a do skonfliktowania Polek i Polaków. 

– Patrząc na to, co mogą dzisiaj zrobić ugrupowania parlamentarne to my możemy tyle samo. Im jest o tyle łatwiej, że mogą wypowiadać się z mównicy sejmowej, ale dzisiejsza większość bardzo często im ten głos odbiera. Zostaje zatem mobilizowane ludzi, pokazywanie Konstytucji i tłumaczenie o co tak naprawdę w tym sporze chodzi. 

Cały program jest dostępny tutaj

Komentarze

komentarze