Gościnią porannej audycji Programu Trzeciego Polskiego Radia „Salon polityczny Trójki” była współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka. Prowadzący Marcin Zaborski pytał m.in. o sytuację wewnętrzną partii. 

Najważniejsze wypowiedzi:

– Postanowiliśmy teraz robić to, co w naszej ocenie jest najbardziej społeczne, czyli włączać się w protesty; niekoniecznie jako partia, a jako ludzie.

– Odchodzą od nas ci, którzy przestali odnajdywać się w formule, jaką proponuje Twój Ruch, którzy obawiają się, że partia poszła za bardzo w stronę socjaldemokracji. Przychodzą ci, którzy uważają, że to właśnie dobry kierunek. 

– Jesteśmy po bardzo szerokiej dyskusji ze strukturami partii, z naszymi działaczami i działaczkami, którzy poprosili nas, żebyśmy nie urządzali kolejnych wyborów [mowa o wyborach wewnętrznych w partii – przyp. red.], a zajęli się normalną pracą. 

– Gdyby dzisiaj Janusz Palikot zaczął uczestniczyć w demonstracjach KOD-u, które oczywiście wspiera, byłby to kolejny powód ataku na KOD.

– Nam, na lewicy, potrzebna jest normalna, spokojna, merytoryczna dyskusja. Nam, czyli tym, którzy chcą rozmawiać o przyszłości, o programie politycznym, a niekoniecznie o programach wyborczych.

– Zjednoczona Lewica jako pomysł współdziałania ciągle istnieje; jako nazwa, szyld polityczny przestała istnieć w dniu wyborów.  

– Musimy patrzeć przed siebie, a nie zastanawiać się nad przyczyną niepowodzenia wyborczego. Otóż nie ma nigdy jednej przyczyny, chociaż oczywiście zawsze mogłam być lepsza. 

– Twój Ruch jako partia powiedział swoim członkom i członkiniom, że dziś ich głównym zadaniem jest uczestniczenie w społeczeństwie obywatelskim. 

Całość programu dostępna jest tutaj

Komentarze

komentarze