Barbara Nowacka, współprzewodnicząca Twojego Ruchu, była gościnią programu „Babilon”, gdzie podsumowywała cały rok politycznych wydarzeń. 

Najważniejsze wypowiedzi:

– To był wyjątkowo trudny rok dla lewej strony sceny politycznej, ale też rok potwornie ważny. Ja jestem osobą patrzącą zawsze w przyszłość i myślę, że parę dobrych rzeczy wydarzyło się i daje szanse na wydarzenie. Z jednej strony nie udało się nam dostać do Sejmu, ale z drugiej strony część środowisk lewicowych podjęła próbę dialogu i próbowała dokonać zmiany. Na przestrzeni najbliższych kilku lat to zaprocentuje. 

– Tworzy się obecnie zupełnie nowa oś podziału. To nie jest dobry podział, bo wszyscy byśmy chcieli, żeby Polska była krajem rządzonym w sposób sprawny, przyjazny obywatelom i obywatelkom, gdzie dobro Polki i Polaka nie jest rozpatrywane przez pryzmat interesów jednej partii, ale szerzej – doceniając fakt, że jedna partia wygrała, ale nie oznacza to, że może robić z krajem co chce. 

– Cynizmu PiS-owi w działaniach nie brak. Mam nadzieję, że jednak za chwilę się opamiętają. To, że chcecie wprowadzać zmiany jest zrozumiałe, ale pytanie jest jedno – czy robicie to przestrzegając reguł i z dopuszczeniem opozycji do głosu? To, dlaczego my jako opozycja krytykowaliśmy PO w poprzedniej kadencji Sejmu, wynikało właśnie z niedopuszczenia do głosu. 

– Jest takie piękne porównanie, że wy jako PO kradliście jabłka, ale PiS wyrywa jabłonie z korzeniami. 

Cały program jest dostępny tutaj

Komentarze

komentarze